Muzyka dawna: od odkrycia do wydania i wykonania. Edycje muzykolożek w „Monumenta Musicae in Polonia”. Wykład prof. Barbary Przybyszewskiej-Jarmińskiej zarejestrowany w naszej Bibliotece

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Muzyka dawna: od odkrycia do wydania i wykonania. Edycje muzykolożek w "Monumenta Musicae in Polonia" dr hab. Barbara Przybyszewska Jarmińska, prof. IS PAN Wykład zarejestrowany w Bibliotece Instytutu Muzykologii WNKS UW w ramach Festiwalu Dramma per Musica 2022 ONLINE”

29 listopada 2022 r. w naszej Bibliotece został zarejestrowany kolejny wykład z cyklu towarzyszącego Festiwalowi Dramma per Musica. Tym razem wystąpiła dr hab. Barbara Przybyszewska-Jarmińska, prof. IS PAN absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Pani Profesor zaprezentowała temat „Muzyka dawna: od odkrycia do wydania i wykonania. Edycje muzykolożek w Monumenta Musicae in Polonia”.
Link do wykładu https://www.youtube.com/watch?v=qncl8pCR7u0
Mimo dotkliwych strat, jakie poniosła polska kultura muzyczna w wyniku zawirowań dziejowych, w bibliotekach polskich i zagranicznych zachowało się bardzo dużo cennych obiektów, które albo nie weszły jeszcze do obiegu, albo są wykorzystywane w życiu koncertowym, ale nie doczekały się profesjonalnych wydań. I właśnie o przygotowywaniu źródeł do edycji i późniejszego wykonania traktuje ten wykład.
Realizacja nagrań: TAKTOGRAM
Zdjęcia, montaż obrazu i dźwięku: Piotr Łabanow
* * *
Festiwal Dramma per Musica ONLINE 2022
Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Lilianna Stawarz
Dyrektor Programowy Festiwalu: Anna Radziejewska
Producent wykonawczy: Piotr Bocian
Oprawa graficzna Festiwalu: Bogna Czechowska
Współpraca: Famsky
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Partnerzy:
Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego